مجتمع کاغذ امیرآباد توسط رییس جمهور افتتاح شد

مجتمع کاغذ امیرآباد توسط رییس جمهور افتتاح شد
رییس‌ جمهور در حاشیه افتتاح مجتمع کاغذ امیرآباد گفت: با حمایت از تولید داخلی، باید در عرصه تولید کاغذ به خودکفایی برسیم. به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، حسن روحانی رییس‌ جمهور در حاشیه افتتاح مجتمع کاغذ امیرآباد با اشاره به اینکه مجتمع تولید کاغذ امیرآباد در اواخر سال ۹۵، فعالیت خود را آغاز کرده و امروز به طور رسمی مورد بهره‌برداری قرار گرفته است، گفت: بخشی از نیازهای کاغذ کشور توسط این بنگاه و مؤسسه اقتصادی تأمین می‌شود.
وی افزود: بخش بزرگی از نیازمندی کاغذ کشور از خارج تأمین می‌شود و باید به سمت خودکفایی کاغذ حرکت کرده و در عین حالی که مسیر رقابتی ادامه می‌یابد از تولید داخلی، حمایت کنیم.
حسن روحانی گفت: ما باید از طریق تعرفه و حمایت از تولید داخلی در تولید کاغذ به خودکفایی برسیم؛ چرا که در کشور، این توان و ظرفیت وجود دارد.
رییس‌ جمهوری با بیان اینکه در حال حاضر یک سوم توان تولید کاغذ و تأمین نیاز در داخل کشور وجود دارد افزود: این مجتمع دارای تجهیزات بسیار خوب است.
وی افزود: تصفیه‌خانه عظیمی در کنار این کارخانه ایجاد شده است و کاملا با استانداردها همخوانی دارد و کاغذ بسیار مطلوبی را تولید می کند.
وی گفت: بسیار خرسندیم که در سالروز میلاد امیرمؤمنان واحدهای تولیدی که به دلایل مختلف نمی‌توانستند فعال شوند با حل مشکلاتشان در یکی دو سال اخیر توانسته‌اند فعال شوند و فعالیت خود را توسعه دهند.
رییس جمهور در بازدید از بخش های مختلف کارخانه تولید کاغذ امیرآباد با توضیح مسئولان در جریان اقدامات و فعالیت های این ‏مجموعه صنعتی که توسط بخش خصوصی احداث شده قرار گرفت‎.‎
کارخانه تولید کاغذ امیرآباد وابسته به شرکت کاغذ تبریز با ظرفیت تولید سالانه ۵۵ هزار تن کاغذ چاپ و تحریر در شهرستان ‏بهشهر با اعتباری بالغ بر ٢٢٠٠ میلیارد ریال احداث شد و برای ١٧۵ نفر به طور مستقیم ایجاد اشتغال کرده است‎.
نوشتهٔ پیشین
کاغذ هوشمند و آنتی باکتریال
نوشتهٔ بعدی
حضور شرکت صنایع سلولزی آرمان اساک در نمایشگاه

No results found

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست