ماشین الات پایانی خطوط:

آشنائی با ماشین الات پایانی

ماشین الات پایانی خط کاغذ سازی

در پایان خطوط ماشین الات کاغذ سازی ، یکسری از ماشین الات بکارگرفته میشوند که از اهمیت خاصی برخوردار هستند . این ماشین الات وظیفه  پیچانیدن کاغذ بروی اسپول و در نهایت بروی لوله های مقوائی را دارند .عملکرد این ماشین الات باید بگونه ای باشد که عمل پیچانیدن کاغذ بروی اسپول و لوله مقوائی  و برش کاغذ در سایزهای مختلف را بطور یکنواخت انجام دهند . ماشین الا ت پوپ ریل ، ریوایندر و اسلایتر ریوایندر  از جمله ماشین الاتی هستند که در بخش پایانی ماشین الات کاغذ سازی بکار گرفته میشوند.
ریل درام (پوپ ریل)
ریوایندر
اسلایتر ریوایندر

ریل درام (پوپ ریل)

در اخرین مرحله تولید کاغذ ، زمانیکه  کاغذ از خشک کن  (در بعضی از خطوط  تولید کاغذ ، کلندر آخرین مرحله است ) بیرون می اید ،  بدور اسپول در ماشین ریوایندار  پیچیده میشود ، پس از پیچیده شده کاغذ بدور اسپول که تقریبا قطر ان حدود ۲۰۰ سانتیمر است به انبار محصول منتقل میشود . غالبا ماشین پوپ ریل از دو بازوی که بوسیله جکهای هیدورلیکی و پنو ماتیکی مجهز هستند ، اسپولها را به درام ماشین با بصورت  یکنواخت فشار میدهند که این عمل در نحوه پیچیدن کاغذبروی اسپول نقش بسزائی را ایفاء مینماید . در ماشینهائی که از سرعت بالا برخوردار هستند تعویض اسپول پس از پر شدن ان توسط نیروی انسانی مقدور نیست و بهمین دلیل تعویض ان بصورت اتوماتیک توسط ماشین انجام میشود .این عمل علاوه بر سرعت تعویض اسپول صرفه جوئی زیادی را در دورن ریختن کاغذ تولیدی بوجود می اورد .

ریوایندر

ریوایندرها بر اساس اصول مدولار طراحی میشوند و باید از استحکام و پایداری بالائی و در نتیجه کنترل ثابت برای پیچش کاغذ برخوردار باشند.
ریوایندر ها معمولاً برای پیچش مجدد کاغذ و مقوا و تنظیم عرض آن بر اساس تقاضای بازار مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه با استفاده از اصل ایجاد قدرت ترمز توسط دو غلتک اصلی طراحی شده و قادر است کاغذ و مقوا را بدون ایجاد چین و چروک و هر عیب در آن بطور یکنواخت  و مشتری پسند و با استفاده از سیستم برش ، کناره ها را برش داده  و پیچش کند. غالبا ریوایندر ها برای تمامی گرید های محصولات سلولزی، کاغذ، مقوا، تیشو کاربرد دارند.
ریوایندرها باید دارای مزایای، پنوماتیکی و یا هیدورولیکی بودن تمامی مکانیزم ها، کارکرد ثابت  در سرعتهای متغیر از کم تا سرعت زیاد، داشتن نرمز هیدرولیکی و یا پنوماتیکی، دامنه کاربرد وسیع، شاسی محکم و بدون لرزش، سادگی نصب و تعمیرات کم هزینه، تنظیم برقی و یا پنوماتیکی ، استند رول بازکن و نیز امکان جمع آوری و هدایت اتوماتیک تریمهای برش شده کناری کاغذ را داراباشند.

اسلایتر ریوایندر

در واقع اسلایتر ریوایندرها همان ریوایندرها هستند .اما  عملکردهای انها تفاوتهایی با ریوایندرها دارنند . در ماشین الات پیشرفته تولید کاغذ که عرض کاغذ تولیدی انها بالا است ، ماشینهائی اسلایتر ریوایندر بمنظور تقسیم این عرض بزرگ به عرضهای مورد نظر مورد استفاده قرار میگیرند . ماشینهای اسلایتر ریوایندر همزمان توانایی برش چندین عرض متفاوت را دارا هستند . این ماشین ها باید از ظرفیت بالا و سرعتهای بالائی برخودار باشند.
اسلایتر ریوایندرها همچون ریوایندر ها باید از ویژه گیهائی منحصر بفردی برخوردار باشتد . هیدورلیکی و یا پنوماتیکی بودن تمامی مکانیزم ها، کارکرد عالی در سرعتهای متغیر از کم تا سرعت زیاد، داشتن نرمز هیدرولیکی و یا پنوماتیکی قابل اطمینان ، دامنه کاربرد وسیع انواع کاغذ، مقوا و تیشو ، استراکچرهای محکم و بدون لرزش، تعمیرات کم هزینه، تنظیم برقی و یا پنوماتیکی استند رول بازکن ، بازوهای جابجائی رولهای برش خورده  و نیز امکان جمع آوری و هدایت اتوماتیک تریمهای برش شده کناری کاغذ باشند.

به دلیل تبادل تجربه وسیع ما با تامین کنندگان بنام ومحترم مان در سراسر دنیا ، پیشترفته ترین فناوری موجود در بازار و مناسب ترین ماشین ها وپروسه ها را برایتان خواهیم یافت.

سایر محصولات 

فهرست