ماشین الات پایانی خطوط:

آشنائی با ماشین الات پایانی

ماشین الات پایانی خط کاغذ سازی

در پایان خطوط ماشین الات کاغذ سازی ، یکسری از ماشین الات بکارگرفته میشوند که از اهمیت خاصی برخوردار هستند . این ماشین الات وظیفه  پیچانیدن کاغذ بروی اسپول و در نهایت بروی لوله های مقوائی را دارند .عملکرد این ماشین الات باید بگونه ای باشد که عمل پیچانیدن کاغذ بروی اسپول و لوله مقوائی  و برش کاغذ در سایزهای مختلف را بطور یکنواخت انجام دهند . ماشین الا ت پوپ ریل ، ریوایندر و اسلایتر ریوایندر  از جمله ماشین الاتی هستند که در بخش پایانی ماشین الات کاغذ سازی بکار گرفته میشوند.

در اخرین مرحله تولید کاغذ ، زمانیکه  کاغذ از خشک کن  (در بعضی از خطوط  تولید کاغذ ، کلندر آخرین مرحله است ) بیرون می اید ،  بدور اسپول در ماشین ریوایندار  پیچیده میشود ، پس از پیچیده شده کاغذ بدور اسپول که تقریبا قطر ان حدود ۲۰۰ سانتیمر است به انبار محصول منتقل میشود . غالبا ماشین پوپ ریل از دو بازوی که بوسیله جکهای هیدورلیکی و پنو ماتیکی مجهز هستند ، اسپولها را به درام ماشین با بصورت  یکنواخت فشار میدهند که این عمل در نحوه پیچیدن کاغذبروی اسپول نقش بسزائی را ایفاء مینماید . در ماشینهائی که از سرعت بالا برخوردار هستند تعویض اسپول پس از پر شدن ان توسط نیروی انسانی مقدور نیست و بهمین دلیل تعویض ان بصورت اتوماتیک توسط ماشین انجام میشود .این عمل علاوه بر سرعت تعویض اسپول صرفه جوئی زیادی را در دورن ریختن کاغذ تولیدی بوجود می اورد .
ریوایندرها بر اساس اصول مدولار طراحی میشوند و باید از استحکام و پایداری بالائی و در نتیجه کنترل ثابت برای پیچش کاغذ برخوردار باشند.
ریوایندر ها معمولاً برای پیچش مجدد کاغذ و مقوا و تنظیم عرض آن بر اساس تقاضای بازار مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه با استفاده از اصل ایجاد قدرت ترمز توسط دو غلتک اصلی طراحی شده و قادر است کاغذ و مقوا را بدون ایجاد چین و چروک و هر عیب در آن بطور یکنواخت  و مشتری پسند و با استفاده از سیستم برش ، کناره ها را برش داده  و پیچش کند. غالبا ریوایندر ها برای تمامی گرید های محصولات سلولزی، کاغذ، مقوا، تیشو کاربرد دارند.
ریوایندرها باید دارای مزایای، پنوماتیکی و یا هیدورولیکی بودن تمامی مکانیزم ها، کارکرد ثابت  در سرعتهای متغیر از کم تا سرعت زیاد، داشتن نرمز هیدرولیکی و یا پنوماتیکی، دامنه کاربرد وسیع، شاسی محکم و بدون لرزش، سادگی نصب و تعمیرات کم هزینه، تنظیم برقی و یا پنوماتیکی ، استند رول بازکن و نیز امکان جمع آوری و هدایت اتوماتیک تریمهای برش شده کناری کاغذ را داراباشند.
در واقع اسلایتر ریوایندرها همان ریوایندرها هستند .اما  عملکردهای انها تفاوتهایی با ریوایندرها دارنند . در ماشین الات پیشرفته تولید کاغذ که عرض کاغذ تولیدی انها بالا است ، ماشینهائی اسلایتر ریوایندر بمنظور تقسیم این عرض بزرگ به عرضهای مورد نظر مورد استفاده قرار میگیرند . ماشینهای اسلایتر ریوایندر همزمان توانایی برش چندین عرض متفاوت را دارا هستند . این ماشین ها باید از ظرفیت بالا و سرعتهای بالائی برخودار باشند.
اسلایتر ریوایندرها همچون ریوایندر ها باید از ویژه گیهائی منحصر بفردی برخوردار باشتد . هیدورلیکی و یا پنوماتیکی بودن تمامی مکانیزم ها، کارکرد عالی در سرعتهای متغیر از کم تا سرعت زیاد، داشتن نرمز هیدرولیکی و یا پنوماتیکی قابل اطمینان ، دامنه کاربرد وسیع انواع کاغذ، مقوا و تیشو ، استراکچرهای محکم و بدون لرزش، تعمیرات کم هزینه، تنظیم برقی و یا پنوماتیکی استند رول بازکن ، بازوهای جابجائی رولهای برش خورده  و نیز امکان جمع آوری و هدایت اتوماتیک تریمهای برش شده کناری کاغذ باشند.

به دلیل تبادل تجربه وسیع ما با تامین کنندگان بنام ومحترم مان در سراسر دنیا ، پیشترفته ترین فناوری موجود در بازار و مناسب ترین ماشین ها وپروسه ها را برایتان خواهیم یافت.

سایر محصولات